Şili, Mısır'ı Yedi!

E Grubu'nun ilk maçında sahaya çıkan Şili ve Mısır Antalya Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda karşı karşıya geldi. Bu iki takım U-20 seviyesinde ilk kez karşılaştı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Şili maçın başında baskılı başladı. İlk 10 dakika boyunca orta sahada çaldığı toplarla rakip defansı fazlasıyla zorladı. 8. dakika sol taraftan ortalanan topa Nicolas Castillo düzgün vurabilse öne geçebilirlerdi kırmızılıları.

Ancak Mısır bulduğu ilk kontra atakla Şili’yi avlamayı başardı. 10. dakika oynanırken Ahmed Hassan orta sahanın biraz önünde buluştuğu topu Mahoud Kahraba’nın önüne nefis bıraktı ve kaleciyle karşı karşıya kalan Kahraba takımını 1-0 öne geçirdi.

Golle birlikte moral bulan Mısır, farkı açabilecek ilk fırsatı 16. dakikada golün sahibi Kahraba ile yakaladı. Ceza sahası yayında topla buluşan 4 numara, topu sağına sürdükten sonra vuruşunu yaptı. Top süzülerek, az farkla kalecinin sağından dışarı çıktı. Baskılı oyunun karşılığını kalesinde gol olarak görenŞili’nin dengesi hayli bozuldu.

20. dakikadan sonra golden önceki baskısına kavuşan Şili, 25. dakikada Nicholas Castillo’yla eşitliği yakaladı. Henriquez’in sağ taraftan getirdiği topu içeri göndermesiyle oluşan karambolde son vuruşu Castillo yaptı. Defansa çarpan top, kaleci Awad Mossad’ı yanıltıp kaleye girdi. (1-1)

Mısır’ın ilk yarıdaki en hareketli ismi Kahraba, 30. dakikada inanılmaz bir gol kaçırdı. Defansın arkasına sızan 4 numara, Mohamed Samir’den aldığı pasla kaleciyle burun buruna geldi ancak yakın mesafeden dışarı vurdu. Aynı isim 8 dakika sonra arka direkte kendini unutturdu ve Refat Ahmed’in sağ kanattan yaptığı ortasına iyi yükseldi ancak istediği gibi vuramadı.

Şili genel olarak kanatlardan ceza sahasına yapılan ortalarla Mısır’ın dengesini bozmaya çalışırken, Afrika temsilcisi de kontra ataklarla etki yaratmayı denedi. Dengeyi bozacak gol gelmeyince devre 1-1 sonuçlandı.

İkinci yarı düşük tempoda başladı. 56. dakikaya kadar iki tarafta atak geliştirmekte hayli zorlandı. 56. dakika oynanırken Nicolas Maturana orta sahanın hemen önünden ceza sahasına, Angelo Henriquez’e ara pas attı. Kaleciyle karşı karşıya gelen Şilili 11 numara, direğin hemen yanından topu dışarı attı.

77. dakikada sağ kanattan ortalanan topu Bryan Rabello penaltı noktasının oradaki, 59. dakikada oyuna giren Christian Bravo’nun önüne indirdi. Açı bulmak için topu sağa çeken 7 numara, sol köşeye şık bir vuruşla Şili’yi öne geçirdi. (2-1)

Golden iki dakika sonra Saleh Gomaa’ya çok sert müdahale eden Cristian Cuevas direkt kırmızı kartla oyundan atıldı. Böylelikle turnuvanın ilk kırmızı kartı Şili’nin 15 numarasına çıkmış oldu.

Rakibi 10 kişi kalmasına rağmen maçı çevirecek gücü olmayan Mısır, maçtan boynu bükük ayrıldı.

Böylelikle Şili E Grubu’na galibiyetle başlayarak önemli bir avantaj yakaladı. Çarşamba günü Mısır, Irak karşısına çıkarken Şili de İngiltere önünde gruptan çıkmayı deneyecek

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN