Sakaryaspor Çareyi Buldu!

Türk futboluna Hakan Şükür,Oğuz Çetin, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi birçok yıldız oyuncuyu kazandıran ancak maddi kriz nedeniyle transfer yapamayan Sakaryaspor yönetimi, çareyi amatör ligde takım kurmakta buldu

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Efsane futbolcuların yetiştiği kulüp olan ve gelecek sezon 3. Lig'de mücadele edecek Sakaryaspor'da transfer yasağının aşılması için çeşitli yöntemlere başvuruluyor. Eski futbolcularına olan borçları nedeniyle transfer tahtası kapalı bulunan yeşil siyahlı ekip, borçlarını ödemeden de bu sorunu aşabilmenin yollarını arıyor.

Mevzuat gereği transfer tahtasını açamadığı taktirde yalnızca altyapısından gelen oyuncuları kadrosuna dahil edebilecek kulüp yönetimi, bunun için amatör kümede mücadele edecek olan yeni bir Sakaryaspor takımını kurdu. Süper Amatör Küme'de Sakaryaspor adı altında mücadele edecek olan takımda, bir yıl oynayacak futbolcular, daha sonra Sakaryaspor'un profesyonel ligdeki takımına geçmeye hak kazanacak ve böylelikle futbolcu transferi yapılmış olacak. 

Sezon boyunca diğer amatör küme takımlarıyla lig usulü mücadele verecek olan Sakaryaspor, ligde birinci olsa dahi şampiyon ilan edilmeyecek, yalnızca futbolcu yetiştirecek. 

Kulüp Başkanı Selahattin Aydin,  yaptığı açıklamada, amatör kümedeki takıma dahil edecekleri futbolcuları, 1 yıl sonra profesyonel ligdeki takıma alabileceklerini anlattı. 

Kısa süre içinde amatör kümede mücadele edebilecek bir takım kurduklarını belirten Aydın, "Bu takımı kurduk ve hemen lige dahil ettik. Bu takım amatör kümede mücadele edecek ve transfer sorununu bir nebze olsa bu şekilde halledeceğiz" dedi. 

Aydın, yaptıkları incelemeler sonucunda amatör küme üzerinden oyuncu takviyesi yapabilecekleri bir yöntem bulduklarını vurgulayarak, "Sakaryaspor'un transfer yasağı sıkıntısını bilmeyen kalmadı. Bu sorunu maddi anlamda çözmenin yollarını arıyoruz. Yaptığımız incelemelerle yasağı başka bir yoldan da aşabileceğimizi öğrendik. Sakaryaspor adı altında Süper Amatör Küme'de bir takım kurduk" diye konuştu.

Süper Amatör Lig'de yaş sınırlamasının olmadığına işaret eden Aydın, bu takımda her yaştan oyuncuyu barındırabileceklerini ve bir yıl oynattıktan sonra da profesyonel takım kadrosuna aktarabileceklerini dile getirdi. 

"Kulüp bulamayan yetenekli arkadaşlarımızı, bu takımda bir yıl oynattıktan sonra profesyonel takım kadrosuna dahil edebileceğiz" diyen Aydın, "Gerçekten profesyonel takımda yararlanabileceğimiz arkadaşlarımızı araştıracağız. bu arkadaşlarımızla görüşeceğiz ve sözleşme yaparak amatör kümedeki takıma kazandıracağız. Burada bir yıl oynadıktan sonra da profesyonel takım kadrosuna geçecek" ifadesini kullandı. 

Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sakaryaspor, bu ligi birinci sırada bitirse dahi şampiyon olup bir üst lige çıkmaya hakkı yok. Tek amacımız, profesyonel takım kadrosuna katkıda bulunabilmek. Bunun için yaptığımız bir çalışma. Sakaryaspor'un transfer yapamaması hiç hoş değil. Eski oyuncularımıza borcumuz olmasından dolayı bu sorun var. Maddi anlamda da transfer yasağını kaldırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Eski alacaklı futbolcularımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Maddi anlamda bu yasağı ortadan kaldıramasak da amatör küme üzerinden transfer yapmaya çalışacağız."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN