Romanya Maçı Final!

Milli takım teknik direktörü Abdullah Avcı, yarın Gana ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Milli takım teknik direktörü Abdullah Avcı, yarın Gana ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulunurken, "10 Eylül'deki Romanya maçı final niteliğinde bıçak sırtında bir maç olacak" şeklinde konuştu. Avcı, bu maçın önemini bildiklerini ve 2014 eleme grubunda durumlarının bu maçtan sonra netleşeceğini söyledi.

2014 Dünya Kupası şansının halen devam ettiğine vurgu yapan Avcı, "Afrika futbolunun önemli takımlarından bir tanesi olan Gana ile test olabilecek bir maç oynayacağız. Umarım iyi bir oyun oynar ve son zamanlarda alamadığımız skoru alırız. Eylül ayında oynayacağımız müsabaka öncesinde moral kazanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.Abdullah Avcı sözlmerine şöyle devam etti:

"Ben sayın Aydınlar döneminde başladım, ama Yıldırım Demirören yönetimi bana destek oldu. Şansımız az olabilir, ama sonuna kadar kullanacağız. Yüzde 5'lerde görülen şansımız, bir maçta yüzde 90'lara çıkabilir. Milli Takımımız'ın yaş ortalaması 24.7. Tecrübe kazanacaklar ve iyiye gideceğiz. İşimize odaklı, uzun vadede nasıl çalışacağımıza göre hareket ediyoruz. Bizde takımı tamamlayan bir oyuncu olabilmek önemlidir, Nuri Şahin önemli bir oyuncu. Almanya'nın en iyi takımlarından birinde banko oynuyor. Ondan önce de Real Madrid'deydi. Ben her futbolcumuzun Arda Turan gibi Avrupa'da oynaması taraftarıyım. Oyuncular kararlarını kendileri verecektir. Yerli ve yabancı oyuncu arasında rekabet sağlanmazsa, yabancı sayısının önemi yok. 10 Eylül'deki Romanya maçı final niteliğinde bıçak sırtında bir maç olacak"

Avcı, "Hazırlık maçlarında 40-45 oyuncu kullandık. Ligde performansı artan oyuncularımıza hazırlık kamplarında şans veriyoruz. Gençleri kullanmaya devam edeceğiz. Lig başladığında atmosfer daha farklı olacaktır. Henüz oyuncuların eksikleri var. Sezon öncesi bütün takımlara başarılar diliyorum" dedi.

Galatasaray'ın genç savunma oyuncusu Semih Kaya ise şu ifadeleri kullandı:
"Türk halkı bizlere güvendiği sürece hedeflediğimiz yerlere tekrar en kısa sürede ulaşacağız. Her oyuncunun kötü dönemleri olabilir. En iyi şekilde motive olmaya çalışıyoruz. Ne kadar hata yapsak da bunun üstesinden gelebiliriz. Hocamız hep arkamızda oldu."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN