Mehmet Ağar, Ünal Aysal'a Sert Çıktı!

Mehmet Ağar, kendisini federasyon kongre delegeliğinden alan Başkan Aysal'a sert çıktı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fanatik gazetesinin haberine göre; Galatasaray’da, geçtiğimiz günlerde çok özel bir yemekte yaşanan bir tartışma, gündeme damgasını vuracak gibi. Olay Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ’ın Kandilli’deki evinde, geleneksel olarak verdiği davette meydana geldi.

Her yıl yapılan bu davete genelde G.Saray camiasının ve futbol dünyasının önde gelen isimleri katılıyor. Bu yıl da G.Saray’dan başkan Ünal Aysal, yöneticilerden Ebru Köksal, Adnan Nas ve İrfan Aktar yer aldı. Arda Turan da konuklar arasındaydı. 

Habertürk gazetesinin haberine göre, ilerleyen saatlerde Fatih Terim de geldi. Bu davetin sürpriz ismi ise Mehmet Ağar’dı. Olaya geçmeden kısa bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Mehmet Ağar, Mehmet Ali Aydınlar zamanında yapılan kongrede kulüp başkanı Ünal Aysal tarafından delege olarak gösterilmişti. Ancak daha sonra Ünal Aysal, Mehmet Ağar’ı delegelikten çekerek, yerine eski başkanlardan Faruk Süren’i getirdi. İşte Yalçındağ’ın evinde verilen davette kızılca kıyamet bu olay nedeniyle koptu.

AYSAL SESSİZ KALDI
Yemekten önce verilen kokteylde Aysal ve Ağar, delege olayından sonra ilk kez karşı karşıya gelince olanlar oldu. Aslında Ağar, bu konudaki sıkıntısını ve üzüntüsünü yakınlarına sık sık anlatırken “Benim delegeliğimi iptal ederken, nezaketen haber bile vermediler” diyerek, öfkesini dile getiriyordu. Ve o gece Ağar içindeki bütün isyanını Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın bizzat yüzüne karşı söyledi. Ağar’ın yaptığı çıkışa Aysal sessiz kalmayı tercih etti. Ağar “Neden?” diye sordu, yine yanıt alamadı.

‘BEN KULÜBÜN NEFERİYİM’
Seslerin giderek yükselmesi bütün davette bulunanların dikkatinden kaçmadı. Ev sahipleri havayı yumuşatmak için araya girmeye başladılar. Ağar son olarak ta “Ben bu kulübün neferiyim. Siz
buralarda yokken biz vardık” dedi. Ardından da “Elbette beni delegelikten alabilirsiniz. Ama her şeyin bir kuralı var, nezaketi var. Nasıl olur da bana haber vermeden delegeliğimi iptal edersiniz?” diye sordu. 

Aysal yine yanıt vermeyince Ağar “Dua edin G.Saray Kulübü’nün başkanısınız ve dua edin burada misafiriz. Elbet bir gün Galatasaray başkanlığı koltuğundan ayrılacaksınız. O zaman seninle görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

HAKARET OLARAK GÖRÜYOR
Davette bulunan diğer konuklar hem başkanı hem de Ağar’ı sakinleştirip bu tartışmaya son verdiler. Ancak tabii ki yaşanan bu olay gecenin havasını bir anda kaçırdı. Başkan Aysal’ın da bu olaya hem sinirlendiği ve hem de çok üzüldüğü özellikle belirtiliyor. Mehmet Ağar’ın kendisine hiçbir şekilde haber verilmeden delege listesinden adının silinmesini kendisine karşı yapılmış bir hakaret olarak görüyor ve kolay kolay da yatışacak gibi değil ve hala bir açıklama bekliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN