Masa Tenisinde Tarih Yazdık!

17. Akdeniz Oyunları'nda masa tenisi erkekler ve kadınlar bireyselde Türkiye, 1 altın, 1 gümüş, 1 de bronz madalya kazandı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Oyunlarında Türk Masa Tenisi Milli Takımı toplamda 2 altın, 1 gümüş ve bronz madalya alarak tarih yazdı.

Ferdilerde alınan 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalyanın yanı sıra bugün sona eren takım maçlarında da Erkek Takımımız Altın madalya alarak masa tenisi müsabakalarında 2 si altın olmak üzere 4 madalya ile 1. oldu.

Erkek milli takımımız yarı finalde İspanya’yı 3-2 yenerek finale kaldı ve finalde İtalya’yı 3-0 yenerek Akdeniz Oyunlarında erkek takım maçlarında şampiyon olarak altın madalya aldı.

Federasyon Başkanımız Çimen; “Erkek milli takım antrenörümüz Sabahattin Sabrioğlu sporcularımız Gençay Menge, Bora Vang ve Ahmet Li’yi, Bayan Milli Takım Antrenörümüz Gürhan Yaldız Sporcularımız Melek Hu, İpek Karahan ve Sanem Ezgi Şahin’i tebrik ediyorum, Milli Takımımız Akdeniz Oyunlarına çok sistemli bir şekilde hazırlandı. Uluslararası arenada Türkiye Masa Tenisi Federasyonu yapmış olduğu planlı çalışmalar neticesinde her gün farklı başarılara imza atmaktadır. Federasyon Yönetimi olarak bu başarılardan ne kadar gurur duysak azdır. Hem takımlarda hem de ferdilerde almış olduğumuz madalyaları halkımıza hediye ediyoruz. Daha büyük başarılara imza atarak ülkemizin bayrağını göndere çektirmek ve Milli marşımızı söyletmek en büyük amacımızdır. İnşallah başarılarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN