Kartal'da Yabancılar İmzayı Attı!

Futbol Direktörü Önder Özen'in de katıldığı imza töreninde Pedro Franco, Atiba Hutchinson ve Michael Eneramo basın önünde sözleşme imzaladılar ve açıklamalarsa bulundula

PAYLAŞ
Spor Maraton -

İmza töreninde ilk sözü alan Önder Özen, "Pedro Franco scouting olarak baktığımız bir oyuncudur. Fikret Demirer tarafından değerlendirildi ve transfer ettik, 5 sene mukavele yaptık. Franco transferi kolay olmadı. Görüşmeler 5 hafta sürdü" dedi.

At,ba'nın teknik direktör Slaven Bilic'in gündeminde olan bir isim olduğunu belirten Özen, "Transferi uzun sürdü. Birçok kez Hollanda'ya gidildi. Savunmada, orta alanda ve forvet arkasında forma giyebiliyor. Onu sağ bek pozisyonu için almadık, orta alanda faydalanmak için aldık. Rize maçından sonra benim de ondan beklentim arttı" ifadelerini kullandı.

Önder, Eneramo için ise "Eneramo tanıdığınız bir isim. Nijerya Milli Takımı'nda da forma giyiyor. Sivasspor'da başarılı işler yaptı ancak burada daha da iyi şeyler yapıp performansını yükselteceğini düşünüyoruz. Bu yüzden burada. O da kendisinden beklenen katkıyı yapacaktır" dedi.

 

Eneramo

"İza atmaktan son derece memnunum. Bu güzel ülkede 2.5 senelik deneyimim var.Gerek takım arkadaşlarım, gerek profesyoneller bana dostça ve arkadaşça yaklaştılar. Böyle büyük bir kulübün, büyük takımın parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

"Sağlık durumumla ilgili endişe edecek bir durum yok. Bir oprerasyon geçirdim ve anternmanalarda yavaş yavaş takımla çalışmalarta başladım. 1-2 haftaya tamamen hazır hale geleceğim  ve takımın kazanacağı başarılara büyük katkılar yapacağım."

"Sivas'ta 2 sezon oynadım, çift veya tek forvet oynamak benim için sorun değil. Topu koruma saklamada iyi beceri ve yeteneğim var. Gol yollarını arkadaşları açmaktada da etkiliyim."

Amokachi ve Pascal Nouma ile ilgili soru üzerine ise Enoramo, "'Amokachi  ve Nouma'nın ne kadar önemli oyuncu olduğunu biliyorum. Onların yaptığının aynısını hatta fazlasını yapmaya çalışacağım"diye konuştu.

Atiba Hutchinson
"Böylesine büyük kulübün parçası olmaktan ıok memnunum. Gelmeden Beşiktaş ile ilgili çok bilgiye sahiptim. Herkesle iyi ilişkiler kurmak, büyük zaferler, büyük başarılar yaşamak istiyorum.

Takım içinde rekabet olması iyidir. Oyuncuların kendini formada tutması için iyidir. en iyisini yapıp takımdaki yerimi sağlamlaştırmak için çalışacağım." 

"Rolüm gereği önceliğim takım savunmasına yardım etmek olacak. Top akışını düzenlemek olcak ve dikkatli ve bir şekilde ofansif anlamda da arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışacağım."

Yabancı kontenjanı nedeniyle bazı isimlerin tribünde oturacağını belirtilmesi bunun futbolcuları nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine Kanadalı oyuncu, "Bu mesele de takım içindeki rekabet gibi. Her zaman elişmden gelenin en iyisini yapmaya çalışcağım. Kadroda olmadığımda da kadroya girebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

Pedro Franco
"Böylesine büyük bir kulübün parçası olmak fazlasıyla heyecan verici. Çok büyük gelişim kaydetmek istiyorum. Büyük hedeflere sahip olan takımda elimden gelenin en iyisini ortaya koymak istiyorum."

"Takım savunması 11 oyuncunun birlikte yaptığı bir etkinliktir. Bunun üzerinde sıkı şekilde çalışıyoruz ve bu konuda önemli rolüm ve görevim var. Burada uzun süreli sözleşmem var büyük gelişim göstermek amacım. Bütün yeteneğimi, becerilerimi Beşiktaş'ın hizmetine sunacağım. Takımla birlikte gelişmeyi tamamlayacağım."

"Savunma öncelikli görevim. Takım savunmasını dengeli olmasını sağlamak ve buna yoğunlaşmak görevim. Duran top kazandığımızda ileri çıkarak gol atmaya çalışıyorum. Bu tip poziasyonlarda gol atma imkanım olursa memnuniyet verici olur.

Galatasaray'ın son iki senenin şampiyonu olduğunu ve diğer takımların da iyi transferler yaptığı belirtilerek, bunun yarışı nasıl etkileyeceği yönündeki soru üzerine Eneramo, "İyi bir takımız var, çok iyi çalışıyoruz. Lig, kupa ve Avrupa'da her maçı kazanmak için oynayacağız. İnanıyoprum sonunda büyük zaferler yaşayacağız" diye konuşurken, Atiba, "Enoramo'nun söylediklerine katlıyorum. İyi kadromuz ve kadro derinliğimiz var. Rakiplerle başa çıkabilecek gücümüz var. Takım içinde iti bir birlik ve baraberlik var. Bbunun bizi zirveye taşıyacağını düşünüyorum. İyi bir başlangıç yaparsak bu durum takıma çok iyi yansıyacaktır."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN