Kaptan, Yeni Patron!

Gençlerbirliği, prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Metin Diyadin ile bugün resmi sözleşme imzaladı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

İmza töreninde Başkan lhan Cavcav’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Enis Safi, Hakan Kaynar ve Arif Ölmez de hazır bulundu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Başkan Cavcav sözlerini şöyle sürdürdü;“İçimizde yetişmiş, on yıl futbolcu olarak görev almış, bunun 6 yılında kaptanlık yapmış ve teknik direktörlük kariyerine de burada başlamış olan bir kardeşimizle sözleşme yaptığımız için mutluyum. Kendisi hem karakter hem de kişiliği bakımından tanıdığımız sevdiğimiz bir insan. Biz de elimizden geldiğince kendisine ve ekibine yardımcı olacağız, izlediği oyuncuları almaya çalışacağız. Hocamızın istediği oyuncularla temaslarımız sürüyor. Bugüne kadar Serkan Yanık, Nizamettin Çalışkan ve Milan Smiljanic’e imza attırdık. Genel olarak 5–6 oyuncu aynı ülkeden olduğu için sıkıntı olacak diyorlar. Ama ben iyi bir yöneticinin bunun üzerinden geleceğini düşünüyorum. Metin Diyadin’inde de böyle bir kabiliyet olduğunu biliyor. Kendi oyuncularımızdan da Petrovic’i bonservisiyle satmak istiyoruz. Gaziantepspor’da kiralık olarak oynayan Oktay tekrar aramıza katıldı.”

Gençlerbirliği’nin yeni Teknik Direktörü Metin Diyadin ise şunları kaydetti:Profesyonel olduğum, kaptanlığını yaptığım ve teknik direktörlüğe başladığım yere geri gelmenin gururunu yaşıyorum.Oyun yapısı olarak, ofansif bir futbol sergilemek istiyoruz. Kafamda oluşturmak istediğim oyun yapısı bu. Alt yapıdan oyuncular çıkartacağız, aynı zamanda kemik bir kadromuz olacak.Geçtiğimiz yıllardan çok daha farklı çok daha keyif veren bir Gençlerbirliği izleteceğiz. Son 3–4 haftaya rahat giren bir Gençlerbirliği değil son 3–4 hafta hala hedefi olan bir Gençlerbirliği olacak. Son yıllarda izlediğimiz takımın hem oyun olarak hem de derece olarak üzerine çıkmak istiyoruz. Futbol oynadığım döneme yakın bir oyun oynatmak istiyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN