Güreş Milli Takımı Kampta!

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 16 Eylül'de düzenlenecek dünya şampiyonasına Aladağ'da hazırlanıyor.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Teknik direktör Hakkı Başar, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampa 35 güreşçinin katıldığını belirterek, eylül ayında ki şampiyonaya hazırlandıklarını söyledi.

Akdeniz Oyunları'nda istedikleri başarıyı elde ettiklerini anlatan Başar, "Bu sene güreş iyi yolda ve bu yolda devam ettirmek istiyoruz. Dünya şampiyonasında da en iyi şekilde yarışıp madalyalar almak istiyoruz. Amacımız o. İlk hazırlık kampımızı Bolu’da başlattık. Kazakistan ve Polonya’da turnuvamız var. Daha sonra bir ara kampımız daha olacak. Eylülün başında da en son kampımıza girip dünya şampiyonasına gideceğiz" şeklinde konuştu.

"Türkiye’de güreş bana göre fazlasıyla ilgi görüyor"
"Türkiye’de güreş bana göre fazlasıyla ilgi görüyor" diyen Başar, "Güreş tabii ki bizim ata sporumuz ama çoğu ülkenin hatta insanlığın ata sporu. Türkiye, Danimarka, İsveç, Rusya, bunlar da güreşi kendilerine göre ata sporu sayıyor çünkü güreş, galibiyetin ve mağlubiyetin en fazla hissedildiği spor dalı" ifadelerini kullandı.

Güreşte hiçbir zaman "ikincilik" terimini kullanmadıklarına dikkati çeken Başar, şöyle devam etti:
"Hedef, her zaman birincilik. Amacımız bayrağımızı göndere çektirmek ama tabii bu bir yarışmadır. Bu niyetle hazırlanıyoruz. Bütün sporcularımızın da hedeflerini bu yönde koymasını istiyoruz. Güreşte hiçbir zaman ikincilik hedefi olmaz. Bizim hedefimiz her zaman için dünya şampiyonasında altın madalyalar almak ama tabii ilk turda mağlubiyet olabilir. Bir arkadaşımız beşinci tura çıkar, bir arkadaşımız şampiyon olur. Genel olarak planımız ve programımız ve sporcularımızın hedefi her zaman için şampiyonluk." 

Başar, güreşe ilginin artacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN