Gaziantep'te Hedef Şampiyonluk

Güneydoğu'nun güçlü temsilcisi, iyi bir kadro kurarak şampiyon olmayı hedefliyor.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

PTT 1. liginde 7 sezondur mücadele eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, gelecek sezonun hedefini belirledi. 2011 – 2012 Sezonunda süper ligin kapısından dönen mavi – beyazlılar, kadrosuna yaptığı takviyelerle şampiyonluk mücadelesi verecek. 

Ortak Akıl İle Hareket Edeceğiz 
Teknik ekiple birlikte ortak akıl ile çalıştıklarını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kulüp başkanı Ünsal Göksen, “Önümüzde ki sezonun planlamasını geçtiğimiz sezonun ortasında oluşturduk. Bir çok oyuncumuzla yollarımızı ayırmanın zamanı gelmişti ve bu anlamda revizyon şarttı. Teknik ekibimizin hazırladığı ve önerdiği rapor doğrultusunda 14 futbolcumuza kendilerine kulüp bulmalarını istedik. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza kulübümüze sundukları katkılardan dolayı teşekkür ettik. Yeni sezon adına da kadromuzu şekillendirmeye çalışıyoruz” dedi. 

Arayışlar Sürüyor 
Takıma dahil etmeyi düşündükleri futbolcularla anlaşma sağladıklarını kaydeden Göksen, “Şu ana kadar ikisi eski futbolcumuz Abdullah Halman ve Ferdi Coşkun olmak üzere Kayseri Erciyes’ten Arif Şahin ve Kırklarelispor’dan Hüseyin Yakup Düz ile anlaşma sağladık. Bu arkadaşlarımızın haricinde görüşmeye devam ettiğimiz futbolcular var, onların kendi kulüpleriyle olan sorunlarını çözdükten sonra kulübümüze dahil edeceğiz. Ayrıca yurt dışında taramalarımız da devam ediyor. Özellikle Kamerun başta olmak üzere Afrika ülkelerinden iki veya üç futbolcu ile anlaşarak güçlü bir kadro oluşturacağız” dedi. 

Hedef Süper Lig 
Hedeflerini artık net bir şekilde belli ettiklerini ifade eden Göksen, “Geçmiş sezonlarda kader bizi neye taşırsa oraya gideceğiz diyorduk ama artık net bir hedef belirledik ve bunun adını süper lig olarak koyduk. Bunun sıralaması ilk iki de olabilir, play off’lardan da yükselme de olabilir ama Allah bize kısmet ederse artık süper ligde mücadele etme zamanımızın geldiğini düşünüyorum” diye konuştu. 

Kaynak: MUHARREM TÜRKOĞLU / GAZİANTEP27 GAZETESİ

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARA DA BAKIN