FB'de Yeni Antrenman Sistemi

Fenerbahçe, Aykut Kocaman'ın bütün projelerini tek tek hayata geçiriyor.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fotomaç'ın habeine göre; F.Bahçe yönetimi, Aykut Kocaman'ın bıraktığı transfer listesi paralelinde Alper Potuk, Bruno Alves, Michal Kadlec ve Samuel Holmen'i takıma kazandırdı. Yönetim, Kocaman'ın kafasındaki birçok projeyi de hayata geçirme kararı aldı. Bunlardan biri de “Footbonaut” denilen ve Almanya'da Dortmund mucizesini yaratan idman sistemi. 

Takımın başına getirilmesine artık yüzde yüz gözüyle bakılan Ersun Yanal'ın, Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne kurulmasına onay verdiği 'Footbonaut' sistemi için başkan Yıldırım'a, "Transfer edeceğimiz futbolculardan daha önemli" dediği öğrenildi. 

Siparişi verilen sistemin en kısa sürede Samandıra'da kurulacağı öğrenildi. 

1 milyon Euro maliyeti bulunan sistemin ana amacı, top kontrolünü arttırıp, pas trafiğinin hızlanmasını, sporcunun futbol topuna tepkisinin maksimuma çıkmasını sağlamak. 

Footbonaut Nedir? 
5 metre yüksekliğinde ve 14 metrekare 4 köşeli bir makine, karşısındaki oyuncuya art arda toplar gönderiyor. Alanın içindeki bir yuvarlaktaki oyuncuya 8 farklı noktadan aralıksız top gelirken, futbolcu da 1.4 metre yüksekliğindeki 72 bölgeden ışığın yandığı noktaya topu göndermeye çalışıyor. 
Makinelerden top atılmadan önce uyarı sesi gelirken, topun geliş hızı, iki topun atılma arasındaki süreye kadar kolaydan zora kadar birçok seviye ayarlaması yapılabiliyor.

Footbonaut video görüntülerini "video galeri" kısmından izleyebilirsiniz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN