Elazığ'ın Zemini Örnek Oldu!

GAP ARENA'nın zemini de Hayrettin KARAKAYA'ya emanet.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Geçtiğimiz sezon başında Elazığ Atatürk stadyumu zemininin yenilemesini üstlenen H.Karakaya İnşaat; ününü tüm Türkiye’ye duyurmanın mutluluğunu yaşıyor.

Elazığ Atatürk stadyumu zeminini pırıl pırıl bir görüntüye kavuşturan ve Türkiye’nin en iyi futbol zeminleri arasında yer alan Elazığ Atatürk stayumu’ndan sonra H.Karakaya firması bu kez de Şanlıurfa GAP Arena stadyumu zeminini yenileme çalışmalarına başladı.

PTT 1. Lig takımlarından Şanlıurfaspor’un maçlarını oynadığı 30 bin seyirci kapasiteli GAP Arena Stadyumu'ndaki modernizasyon çalışmaları kapsamında yaklaşık 6 ay önce ışıklandırma sisteminin Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) standartlarına uygun hale getirilmesinin ardından zemin yenileme çalışmasına başlandı.

Maliyeti 320 milyar lira

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ertuğrul Yıldız,  yaptığı açıklamada, Türkiye'de birçok Süper Lig takımının dahi benzer stada sahip olmadığını savundu.

Stadyumda zemin yenileme çalışması başlattıklarını belirten Yıldız, "Sahamızın çimlerini değiştiriyoruz. Yaklaşık 320 milyar lira maliyeti olan çimler, çeşitli platformlarda ödül alan H.Karakaya firması tarafından yenileniyor. İnşallah en kısa sürede çimleri değiştireceğiz. Hem Şanlıurfaspor bundan sonraki maçlarını daha iyi bir zeminde oynayacak, hem de seyircimize daha güzel bir ortam sunacağız" dedi.

Milli maç oynanabilir

Yıldız, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde Türkiye-Andora maçının Şanlıurfa GAP Arena Stadyumu'nda oynanabileceğini ifade ederek, "Çalışmalarımızı en geç Ağustos'un 15'nde tamamlayacağız. Türkiye-Andora maçı öncesi tesisimiz hazır hale gelmiş olacak. Şanlıurfaspor da gelecek sezon maçlarını yeni zeminde oynama fırsatı bulacak" diye konuştu

Karakaya: “Örnek bir zemin yapıyoruz”

Şanlıurfa Gap Arena stadyumu zemininin yenilenmesini üstlenen H.Karakaya İnşaat’ın sahibi Hayrettin Karakaya da yaptığı değerlendirmede, Şanlıurfa’ya ve GAP Arena’ya layık bir zemini hazır hale getirmenin gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Gap Arena zemini de tıpkı Elazığ Atatürk stadyumu zemini gibi, Türkiye’de örnek bir zemin olarak gösterilecek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN