'Burada Olduğum İçin Mutluyum'

Yeni Teknik Direktörümüz Slaven Bilic için BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen’in de yer aldığı törende yeni Teknik Direktör Slaven Bilic, şunları söyledi:“Beşiktaş gibi çok büyük bir kulüpte çalışacak olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Beşiktaş taraftarını tüm Avrupa tanıyor. Onların enerjisini kendi enerjimizle birleştirip rakiplere karşı bir avantaj elde edeceğimizi düşünüyorum.”“Geçen sezon kötü bir sezon geçirdim. Yaşadığım zor günler dolayısıyla şimdi bir endişe duymuyorum tam tersine bir an evvel çalışmalara başlamak ve ilk maçıma çıkmayı arzuluyorum
 
 Türkiye, İngiltere'den Öncelikli Hale Geldi
“Almanya’da oynadığım dönemde birkaç kez Türkiye’ye gelmiştim. 2008’deki olağanüstü maçta yine Türkiye’ye karşı oynamıştık. Türkiye’yi çok seviyorum. Hatta bende İngiltere’den bile öncelikli hale geldi diyebilirim.”
 

Fatih Terim

 "İster, Bay Terim diyeyim, ister sayın Terim diyeyim, onunla aramızda iyi bir ilişkimiz var, çok iyi dostluğumuz var. Onunla birkaç kez aynı ortamda bulunduğumuzda kahve içmişliğimiz de var. Kendisine çok büyük saygım var. Galatasaray ile yaşadıkları ortada. Galatasaray ile başardıklarına şapka çıkartılır, bir efsane. İtalya'da yaptıklarına da büyük bir saygım var. Onunla rakip olarak mücadele etmeye devam edeceğiz. Onlara karşı her oynadığımızda kazanmak için oynayacağız" ifadelerini kullandı. 

Prosinecki ve Mrmic 

Prosinecki'nin Beşiktaş ile görüşmesi ve kaleci antrenörü Mrmic'i Türkiye'ye getirmemesi ile ilgili soruya Hırvat teknik adam, şu cevabı verdi: 
"Prosinceki çok yakın arkadaşım. Milli takımda birlikteydik. 5 sene birlikte çalıştık. Daha sonra yoluna hoca olarak devam etmek istedi. Onun için hep en iyisini temenni ettim. Beşiktaş ile ilgilendirildiğinde ben Rusya'daydım. Görüşmelerde Beşiktaş'a gitmesinden çok mutlu olacağımı söyledim. Ardından anlaşma yolu bulamadı kendi kulübünde kaldı. Kendi kulübünde yaptıkları yabana atılır değil, önemli iş yaptı. Onla ilgi kesildilten sonra görüşmelere başladım. Bir pozisyon için mücadele etmedik, yarışmadık. Aramızda sorun olması mümkün değil. Kendisinden bilgi aldım. 

Mrmic uzun yıllardan dostluk içinde olduğum, milli takımda birlikte çalıştığım arkadaşım. Ondan da birttakım bilgi aldım. Hırvatistan'da kaleci yetiştirme konusunda bütün yaş kategorilerinde aktif şekilde çalışıyor. O nedenle getirmen mümkün değildi. Hırvatistan'ı tamamen buraya getirmem mümkün değildi. Şimdiki ekibimden de memnunum." 
 
 Stad Konusu

“Hangi statta oynarsak oynayalım taraftarlarımız o etkileyici atmosferi yaratacaktır. Sonuçta bir statta oynayacağız. Nerede oynarsak oynayalım olumlu atmosferi oluşturabiliriz. Bu konuda bir endişe duymuyorum.”

 
 Transfer

“Önder Özen ile yapılacak transferler hakkında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Elle tutulur bir gelişme olduğunda sizlere bildiririz. Bugünden itibaren birbirimize yardımcı olarak Beşiktaş’ı yukarılara taşımaya çalışacağız.”
 
 Genç Oyuncular Konusu

“Genç oyuncuların yetiştirilmesi konusunda konuşmalar yaptık. A takım hocası olsam da bu konuda katkı yapmak isterim. Transferlerle takım yaratamazsınız. Önemli olan deneyimli ve genç oyunclardan iyi bir ekip çıkarabilmektir. Benim için tek geçerli kriter oyuncunun performansıyla beni etkileyebilmesidir.”
 
 UEFA Kararı

“UEFA konusunda yazık olduğunu düşünüyorum. Sahada kazanılmış bir hakkın bu şekilde kaybedilmesi üzücü bir durum ama bunun bizim motivasyonumuzu etkileyeceğini sanmıyorum. Almeida ve Fernandes iyi profosyoneller.”

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN