Bulgaristan'da Türk Damgası

Türkiye Motosiklet Sporları Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Bulgaristan'ın Pleven kentinde düzenlenen organizasyonda Türkiye'nin takım halinde bir ikincilik bir de üçüncülük elde ettiği kaydedildi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Dolna Mitropolia Pisti'ndeki şampiyonalara 14 sporcu ile katılan Türk Milli Takımı'nda, Süpermoto'da Asrın Rodi Pak S3 sınıfında 1. oldu. Pak'ın yanı sıra junior sınıfında Can Öncü 4., Efnan Valimaki 9., Furkan Valimaki 11., Deniz Öncü 12. ve Yiğithan Onganer de 13. sırada yer aldı. "Open" sınıfında yarışan tek sporcu Sedat Doğan ise 5. sırayı elde etti. 

Minikler 65 cc'de piste çıkan iki sporcudan Deniz Öncü 3., Furkan Valimaki de 5. oldu. Türkiye, yarışlar sonunda Süpermoto'da ikinci sırayı aldı. 

Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda A ve B Milli Takımları ile 3. sırayı elde eden Türkiye'de, 1000 SST sınıfında mücadele eden Yunus Erçelik 9., Fatih Şenhisar 10., 600 SSP sınıfında Deniz Polat 6., SBKS 1000 kategorisinde Feti Al 6., Kadir Erbay 12. ve Avni Pala da 13. oldu. Genç sporcu Furkan Eryılmaz ise SBKS 600 sınıfında 8'inciliği elde etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN