BOTAŞ Avrupa'ya Gidiyor

FIBA, 2013-2014 sezonunda Bayanlar Avrupa Kupaları'na katılma hakkı elde eden Ceyhan Belediyespor katılmaktan vazgeçince, yerine Botaşspor katılma hakkı etti.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

FIBA, 2013-2014 sezonunda Bayanlar Avrupa Kupaları için ülkemize kontenjan olarak Bayanlar Euroleague için üç ve Kadınlar Eurocup için de beş takımla katılma kontenjanı verdi. 

Buna göre Kadınlar Euroleague’de Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yanı sıra Kayseri KASKİ davet edildi. Bu üç takım, 2013-2014 sezonunda ülkemizi FIBA Bayanlar Euroleague’de temsil etme davetini kabul ederken, FIBA Kadınlar Eurocup için ise beş takımımıza davet gönderildi. 

İstanbul Üniversitesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi, Antakya Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi’ne davet gönderilirken, bu takımlardan Ceyhan Belediyesi, olumsuz yanıt verdi. Sıralamada bulunan bir diğer ekip olan TED Ankara Kolejliler de davete olumsuz yanıt verirken, bir alt basamakta bulunan Botaşspor ise olumlu yanıt vererek FIBA Bayanlar Eurocup'ta ülkemizi temsil etme hakkına sahip oldu. 

FIBA Bayanlar Euroleague 
Fenerbahçe 
Galatasaray 
Kayseri KASKİ 

FIBA Bayanlar Eurocup 
İstanbul Üniversitesi 
Mersin Büyükşehir Belediyesi 
Tarsus Belediyesi 
Antakya Belediyesi 
Botaşspor 

Kaynak: WWW.SPORBOX.NET

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARA DA BAKIN