Beşiktaş Savumasını Yaptı!

Beşiktaş heyetinin UEFA Tahkim Kurulu'ndaki duruşmalı toplantısı sona erdi. Siyah beyazlı heyetin savunması toplam 6 saat 40 dakika sürdü.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki duruşmalı toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen, şahitler ve avukatlar katıldı.

Yaklaşık 6,5 saat süren duruşmada, eski yöneticilerden Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş, eski TFF Etik Kurulu üyeleri Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay, Beşiktaş Kulübü'nün tanıkları olarak gösterildi. Tahkim Kurulu, eski TFF Etik Kurulu üyelerinden başlayarak Ahmet Ateş hariç tanıkları dinledi.

Tanıklardan sonra Başkan Fikret Orman ve avukatlar söz aldı. Duruşmaya zaman zaman kısa aralar verildi.

Dinlenmesinin ardından UEFA Genel Merkezi'nden ayrılan Serdal Adalı duruşmanın iyi geçtiğini, ''yorum yapmanın manası olmadığını" söyledi. Tayfur Havutçu ise kendisinin tanıklığının yaklaşık 10 dakika sürdüğünü belirtti.  

UEFA Tahkim Kurulu heyeti, dün Fenerbahçe'nin duruşmasını da yürüten UEFA Tahkim Kurulunun İspanyol Başkanı Pedro Tomas, Kurulun Alman Üyesi Goetz Eilers ve Hollandalı Üyesi Michael Joseph Maessen'den oluştu.

Toplantı çıkışında konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iyi bir savunma verdiklerini ve artık kararı beklediklerini söyledi. Beşiktaş heyetinde yüzlerin gülmesi ise dikkati çekti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN