Beşiktaş'ın Yeni Patoru!

Teknik adam arayışında olan Kara Kartal'da başkan Fikret Orman dün düğmeye bastı ve özel uçakla Zagreb'e gitti.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fotomaç'ın yer verdiği habere göre; Slaven Bilic ile masaya oturan başkan Orman, 44 yaşındaki hocaya 2 senelik imza attırdı. Bilic perşembe günü İstanbul'a gelecek 


Beşiktaş'ta yılan hikayesine dönen teknik adam arayışları dün gece yarısı sona erdi... Yönetim, Slaven Bilic'e 2 yıllık imza attırdı. Samet Aybaba sonrası uzun zamandır teknik adam arayışında olan siyah-beyazlı ekip, öncelikle Kayserisporlu Robert Prosinecki'yi takımın başına getirmek istemişti. Ancak sarı-kırmızılı yöneticilerin sert tepkisi ile karşılaşan Beşiktaşlılar geri adım atmış ve rotayı bir başka Hırvat çalıştırıcı Slaven Bilic'e çevirmişti. 

Önder Özen'in daha önce görüştüğü Bilic için dün başkan Fikret Orman düğmeye bastı. TÜRK futbolunda nefesler tutuldu, UEFA'dan gelecek haber bekleniyor. Disiplin komitesi, cuma ve cumartesi kendilerini savunan Beşiktaş ile F.Bahçe hakkındaki kararını bugün açıklıyor. Siyah-beyazlı takım hakkındaki kararını dün duyurması beklenen UEFA, iki kulübümüz hakkındaki kararını bugüne bıraktı. 

Kararın yazımının tamamlandığı ve bu sabah açıklanacağı iddia ediliyor. F.Bahçe'nin Avrupa'dan 2, Beşiktaş'ın 1 yıl men edilmesi istenmişti. 

YILLIK 1.7 MİLYON EURO ALACAK 
Orman, akşam saatlerinde yönetim kurulu üyesi Ahmet Nur Çebi ve Ahmet Kavalcı ile özel uçakla Zagreb'e gitti. Burada Hırvat hoca ile masaya oturan Orman, kulübün şartlarını ve transfer politikalarını 44 yaşındaki Bilic'e ayrıntılı bir şekilde anlattı. Hırvat çalıştırıcının bu şartları kabul etmesi üzerine de taraflar el sıkıştı. 2 senelik ön protokol yapılan Bilic'in perşembe günü İstanbul'a gelerek tesisleri gezeceği ve resmi imzayı atacağı vurgulandı. Beşiktaş'ın Bilic'e yıllık 1.7 milyon euro ödeyeceği belirtiliyor. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN