Batuhan 'Karadeniz'de

Trabzonspor sezonun ilk transferini golcü oyuncuyu alarak gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, kulüp futbol direktörü Ünal Karaman'ın hazır bulunduğu imza töreninde Batuhan Karadeniz ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. 

Ünal Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, Batuhan Karadeniz'i kadrolarına kattıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi: 
"Türkiye kamuoyu Batuhan'ı yakından tanıyor ama var olan yeteneklerini kullanamama adına da Batuhan'ı tanıyor. İnşallah yeni bir sayfa ile yeteneklerinin üstüne koyup Trabzonspor'umuza hizmet ederek, üst düzey başarıları hem kendisi hem kulüp adına yaşar. Beni heyecanlandıran bir transfer gerçekleşiyor. Trabzonspor'umuz için çok olumlu bir transfer olduğunu düşünüyorum. İnşallah yakın bir gelecekte ligler başladığında, Batuhan da bunu bizlere ve spor kamuoyuna gösterecektir." 

Karaman, Hakan Şükür'ün başarısını örnek göstererek, "Hakan Şükür hepimizin takdir ettiği bir oyuncudur. Batuhan'a da ifade ettim, geç kaldı. Normal şartlarda Türkiye standartlarında Hakan Şükür'ün rekorunu kırabileceğine inandığım bir oyuncudur. Bundan sonra da geç kaldığı dönemlerdeki zamanı inşallah Trabzonspor formasıyla adım atarak, yürüyerek değil, koşarak çıkacak. Bizi mutlu edecek sonuçları inşallah hep beraber yaşayacağız" dedi. 

Ünal Karaman, Batuhan'ın disiplinsiz davranışlarına ilişkin bir soru üzerine, şöyle konuştu: 
"20'li yaşlarda gelecekte Türk sporuna hizmet edecek arkadaşlarımızı yalnızlığa itersek yaradılışımıza terstir. Ben bunu Batuhan'a da ifade ettim. Evet, gençlik döneminde bazı yanlışların içinde olmuştur. Bu demek değildir ki o yanlışlardan hiçbir şey çıkarmamış. Ben inanıyorum, güveniyorum, inşallah elbirliğiyle aşacağız. Ben bunu sorun olarak görmüyorum. Kendisine inanıp güveniyorum." 

-Batuhan'ın açıklamaları- 
Batuhan ise büyük bir camiaya geldiği için son derece mutlu olduğunu ifade ederek, "Hocamın ağzından iyi düşünceleri duymak beni mutlu etti. Bir an önce liglerin başlamasını dört elle çekiyorum. Ben doğma büyüme Trabzonlu olmasam da baba tarafından Trabzonluyum. Formayı bana nasip eden önce Allah'a, sonra sayın başkanımıza, hocamıza ve Ünal hocaya teşekkür ediyorum. İnşallah onları utandırmamak için elimden geleni yapacağım. Herkes için hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı. 

Bir gazetecinin, "Burak Yılmaz'ın 17 numaralı formasını giyeceksin. Bu sorumluluk, sende bir baskı oluşturur mu" sorusuna, "Benim üstümde baskı, sinir, stres yok. Bu yaşıma kadar hiç sorumluluktan kaçmadım. 17, bana yakın olduğunu düşündüğüm için giydiğim numara. Burak Yılmaz ile hiçbir alakası yok. Tabi ki Burak Yılmaz'ın Trabzonspor'a kattıkları tartışılamaz ama Burak abi olmadığına göre ben de elimden geleni yapmaya çalışacağım" yanıtını verdi. 

Batuhan, Trabzonspor formasında güzel şeylerle anılmak istediğini ve A Milli Takım formasını tekrar giymeyi hedeflediğini sözlerine ekledi. 

Batuhan’a 2013-14 futbol sezonu için 750.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 20.833.-TL maçbaşı ücreti, 2014-15 futbol sezonu için 600.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 31.250.-TL maçbaşı ücreti, 2015-16 futbol sezonu için 720.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 37.500.-TL maçbaşı ücreti ödenecektir. 

Batuhan'ın transfer sözleşmesinde, 30 maç oynaması halinde garanti para alacağına, 15 gol atması halinde de ekstra ücret ödeneceğine ilişkin maddelerin bulunduğu öğrenildi. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN