Banvit'in Gordon'u Var!

Banvit, Drew Gordon ile ikinci yılı opsiyonlu olmak üzere 1+1 yıllık anlaşmaya vardı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Banvit BK Genel Menajeri Turgay Çataloluk, Klemen Prepelic’in ardından gelen Drew Gordon transferi ile ilgili olarak, “Drew Gordon ile imzalayarak yabancı oyuncu transferini şu an için noktaladık. Gordon’un gençliği, atletizmi ve mücadeleci oyun karakteri ile takımımıza oyunun her iki yönünde de önemli katkı vereceğini düşünüyoruz. Kadromuzdaki tecrübeli sporcularımızın yanına eklediğimiz genç ve potansiyelli yabancı oyuncularla birlikte doğru bir takım kimyası oluşturmak hedefindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadro istikrarımızı mümkün olduğunca korumak istiyoruz” dedi.

1990 doğumlu 2.05 metre boyundaki ABD vatandaşı genç oyuncu New Mexico Koleji’nde 14 sayı, 11.2 ribaund ortalamaları ile tamamladığı üniversite kariyerinin ardından 2012 Yaz Liginde Dallas Mavericks kadrosunda yer almış daha sonra ise Avrupa’nın yolunu tutmuştu.

Gordon, Sırbistan’ın Partizan takımında başladığı profesyonel kariyerinde, Euroleague’de 9.1 sayı 7.5 ribaund, Adriyatik Liginde ise 9.5 sayı, 7.5 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti. Başarılı oyuncu sezonun son bölümünde transfer olduğu Banco Di Sardegna Sassari takımında ise on maçta 11.6 sayı 7.1 ribaund ortalamaları yakaladı.

Euroleague’de geçtiğimiz sezon ribaund sıralamasında üçüncü olan genç oyuncu ABD U18 Milli Takımı’nın da formasını giydi. Drew Gordon son olarak 2013 NBA Yaz Ligi’nde Sacramento Kings takımı ile beş maçta 5 sayı, 6 ribaund ortalamaları ile mücadele verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN