Atletico Madrid'ten Şaşırtıcı İstek!

Atletico Madrid, Arda'yı geri isteyen Galatasaray'a dudak uçurtacak bir teklif sundu.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Yabancı oyuncuya getirilen 6+0+4 sınırı nedeniyle transferde rotasını 'a çeviren ,'den aldığı yanıtla şok oldu. İspanyol ekibinin, Arda için sarı-kırmızılı ekibin sunduğu 14 milyon euro+Albert  teklifine olumsuz yanıt verdiği bildirildi. Buna karşılık Madrid ekibinden, Cimbom'a kontra bir teklif geldiği öğrenildi. İddialara göre Atletico, Arda Turan'a karşılık 12 milyon euro paranın yanı sıra'nın tapusunu istedi. İspanyollar'ın bununla da kalmayıp Emre Çolak veya Berk Yıldız'ı da talep ettiği ileri sürüldü. 

'FİYAT YÜKSELTME' TAKTİĞİ Mİ? 
Atletico Madrid'in, Arda Turan'ı ancak bu şartlarda satabileceklerini açıkladığı, aksi halde sözleşmesinde yazan '24 milyon euro'ya serbest kalır' maddesinin geçerli olacağını Galatasaray yönetimine ilettiği ifade edildi. Madrid ekibinin bu tavrı, 'fiyat yükseltme' politikası olarak yorumlandı. Zira Fatih Terim'in Semih'i kesinlikle bırakmayacağı biliniyor. İspanyolların işi yokuşa sürmesine rağmen başkan Ünal Aysal, Atletico Madrid CEO'su Gil ile görüşmelere devam ediyor. Orta yol bulunabilirse Arda, Cimbom'a dönecek.

ARDA BU SENE GELMEYECEK!
G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün de, Arda Turan'ın transferi için Atletico Madrid ile profesyoneller düzeyinde bir görüşme olduğunu açıkladı. Radyospor'a konuşan Ergün, "Atletico başkanı bu konuyu bu sene kurcalamamız konusunda ricacı olmuş. Biz de bu işin peşini bu yıl için bıraktık" dedi. Önümüzdeki yıl tekrar bakacaklarını kaydeden Ergün, "Arda, kulüpler anlaşırsa bu sene de gelebilirdi. Örnek bir G.Saraylı, bizim kaptanımız. Hep dönmeye hazır olacaktır" ifadesini kullandı.

BULUT DA ZORLUYOR
Ergün'ün "Arda transferini bu sene kapattık" açıklamasına rağmen, G.Saray eski kaptanı için girişimleri sürdürüyor. Atletico Madrid ile yapılan görüşmelere Arda'nın menajeri Ahmet Bulut aracılık yapıyor. Bulut, Arda transferinin kolay bir süreç olmadığını ifade ederek, "Ancak olumlu bitmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" açıklamasını yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN