96. Gazi Koşusuna Elazığ Damga Vurdu!

1927 yılından bu yana düzenlenen 'Gazi Koşusu'nun 96.sını Elazığlı Hayrettin Karamazı'nın sahibi olduğu Secret Power' kazandı.

PAYLAŞ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana “Gazi Koşusu” düzenleniyor. Düzenlenen “Gazi Koşusu”nun 96.sını kazanan isim ve at belli oldu. Gazi Koşusunu Elazığlı Hayrettin Karamazı’nın sahibi olduğu jokeyliğini ise Özcan Yıldırım yaptığı “Secret Power” kazandı. 96. Gazi Koşusunun sahibi oldukları “Secret Power” adlı atla kazanan Hayrettin Karamazı ve ailesi son düzlükte adeta kendilerini kaybettiler ve sonra gelen birincilikle büyük sevinç yaşadılar.
2 bin 400 metre çim pistte düzenlen yarışta, 19'u erkek, 3'ü dişi olmak üzere 3 yaşlı 22 safkan İngiliz tayları mücadele etti. Mucize Kız (jokey Müslüm Çelik) yarışı ikinci sırada tamamlarken, Sigoş (jokey Gökhan Kocakaya) üçüncü oldu. Halis Karataş’ın jokeyliğindeki Final Dance ise dördüncü oldu. Öte yandan Gazi Koşularındaki en iyi derecenin sahibi Bold Pilot’ın (2.26.22) rekoru bu yarışta da kırılamadı.

96. GAZİ KOŞUSU’NDA DAĞITILACAK PARA

Gazi Koşusu’nda bu yılki birincilik ikramiyesi 2.500.000 TL olarak belirlendi. 96. Gazi Koşusu’nda ikinciye 1.000.000 TL, üçüncüye 500.000 TL, dördüncüye 250.000 TL ve beşinciye ise 125.000 TL ikramiye verildi. Koşuyu kazanan tayın sahibi birincilik ikramiyesine ek olarak kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primiyle birlikte toplam 3.859.700 TL'lik bir ikramiye kazanmış oldu. At sahibi aynı zamanda tayın yetiştiricisi ise bu tutara yetiştiricilik primi de dahil olacak ve ödül 4.578.450 TL'ye ulaşacak.

SECRET POWER ATI

Emrah Karamazı’nın sahipliğini, Umut Coşar’ın ise yetiştiriciliğini yaptığı kır dişi tay, pistlere 4 Eylül 2021 tarihinde 75. Yıl Ankara Hipodromunda, galibiyetle noktaladığı Şartlı-1 koşu ile merhaba dedi. İlk startını aldığı günden itibaren toplam 8 mücadelede boy gösteren, Yaşar Demir’in antrene ettiği safkan, bu mücadelelerin hiçbirinde tabela dışında kalmazken 5 kez sıralamanın en üst basamağında yer almayı başardı. İlk Grup koşu zaferini Dişi Tay Deneme’de (G1) Özcan Yıldırım idaresinde elde eden dişi tay, bu mücadelenin ardından aynı jokeyle boy gösterdiği Kısrak Koşusu’ndan (G1) da zaferle ayrılarak üst üste iki Açık koşu galibiyetini hanesine yazdırdı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN