2. Aysal Dönemi!

Galatasaray'da yapılan olağanüstü seçim sonuçlanarak Ünal Aysal, 2. kez Galatasaray'ın başkanı oldu.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda tek aday olan Ünal Aysal, geçerli 1412 oyun 1387'sini listesiyle, 17'sini de beyaz listeden alarak, toplam 1404 oyla 3 yıllığına yeniden başkanlığa seçildi.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda toplam 1533 üyenin sandık başına gittiği duyurulurken, 33 oy zarfının boş çıktığı, 88 oyun ise geçersiz sayıldığı belirtildi.

Geçerli 1412 oyun 1387'sini listesiyle alan Aysal, sarı-kırmızılı kulüpte başkan olarak ikinci dönemine başlamış oldu. 

Öte yandan, seçimde 25 üye de beyaz liste oy pusulası yapmayı tercih etti. Beyaz listeden de 17 oy alan Aysal, toplamda 1404 oya ulaştı. 

Galatasaray'da ilk olarak 14 Mayıs 2011 tarihinde 2 bin 998 oy alarak kulüp tarihinin en yüksek oranıyla başkanlığa seçilen Aysal, tek adaylı gerçekleşen genel kurulda üye katılımının az olması nedeniyle bu kez daha düşük oyda kaldı. 

Yönetim kurulu 
Ünal Aysal'ın yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: 
Asil üyeler: Özkan Olcay, Ümit Özdemir, Şükrü Ergün, Sedat Doğan, Candan Erçetin, Aka Gündüz Özdemir, Emir Sarıgül, Mete İkiz, Mehmet Cibara, Adnan Nas. 
Yedek üyeler: Ahmet Yüce Ocaklı, Mehmet İpekdokuyan, Mehmet Karlı, Necati Demirkol, Ebru Köksal.

Aysal'ın konuşması 
Galatasaray Kulübü'nde yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa yeniden seçilen Ünal Aysal, "Bu seçim bizler için sadece bir güven tazelemesi değil, yepyeni ufukların açılması için özel bir güç ve dayanak olmaktadır" dedi. 

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulun ardından yaptığı konuşmada, üyelere katılımlarından dolayı teşekkür eden Aysal, "Bugün Galatasaray demokrasisinin bir örneğini daha hep beraber sergiledik. Galatasaray bundan evvel neredeyse her gün, bunun üstüne koyarak ilerlemektedir. Bu seçim bizler için sadece bir güven tazelemesi değil, yepyeni ufukların açılması için özel bir güç ve dayanak olmaktadır. Galatasaray'ın istikbali ile ilgili en ufak bir endişenizin olmamasını, her şeyin gönlünüzce ve sizin istekleriniz doğrultusunda yapılacağını burada çok açık ve net bir şekilde vaad ediyorum" diye konuştu.

Aysal, seçime katılımın tahmininin üstünde olduğunu vurgulayarak, "Bu, bir yerde camiamızın bize olan güveninin ne derece yüksek olduğunu da simgeledi. Bize hem güç verdi hem de sorumluluklarımızı daha netleştirdi. Tahmin ediyorum, önümüzdeki üç sene Galatasaray'ın zafer yıllarının arka arkaya geleceği, başarılarının çok daha net bir şekilde ortaya çıkacağı bir dönem olacaktır" ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu sayısını sınırlama kararıyla ilgili bir soruya da şöyle cevap verdi:
"Bizim transferlerimiz kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda hesaplanmakta ve bu şekilde kurgulanmaktadır. Federasyonun aldığı veya alacağı kararlar gayet tabii bizi etkiler. Bunun için de bazen duraklama dönemleri oldu ve şu anda olmakta. Ancak önümüzdeki günlerde bu engellerin ortadan kalkacağına ve kesinlikle Galatasaray'ın ve diğer bütün kulüplerin önünün açılacağına gönülden inanıyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN