Takım Sayfaları
Köşe Yazıları
info@spormaraton.com
KAHRAMANLAR KAYBOLDU,HÜKÜMSÜZDÜR!
13 Nisan 2016 17:00

Elazığ'da yetişmiş hayatının büyük bölümünü Elazığspor için harcamış, gerek futbolculuğunu gerekse en zayıf dönemlerde kulübün kimsesiz kaldığı dönemlerinde kulüpte görev alarak hizmet etmiş sayabileceğimiz o kadar çok büyüğümüz var ki. Bizi, cadde, sokakta her gün görüp ayaküstü "ne olacak Elazığspor’un hali?" diye sorduklarında, hatırlayabildiğimiz kadar büyüklerime dönüp eskiden sizin dönemlerinizde böyle değildi diye iç geçirip maziyi ararız.

Ancak gel gör ki iş yönetilmeye geldiği zaman öyle değil! O değerler hep kendi köşesine çekilmiş,fikir alıp tecrübelerinden yararlanmaya gelince de "geçmişte o da kulüpteydi, ne yaptı ki başarısı neydi?" diye sportif olarak hep sorgulanır; ancak ithal olarak dışarıdan gelenler hep bu işin profesyonelleri! Her zaman en iyi bilen onlar ve her senaryonun sonu aynı onlara teslim olup sonuçta hüsranı yaşamak var! Bu şehrin Çaydaçıra armalı takımında o yüzden şimdi soruyorum ?

Geçen yıllar içerisinde ithal olan sözde kahramanlar! Loş ışıklı masalarda, yemeklerde, televizyon ekranlarında bu takıma şu oyuncuyu ben getirdim, futbol piyasasında sezon başı takımı ben kurdum, şampiyonlukta benim payım çok büyüktü, bu takımı ligde tutarken ben ne çileler çektim, önümüzdeki maçları alırsak UEFA'ya oynarız diye hava atanlar! Bizler için  "Elazığlıdır, nerede ne görmüşte konuşuyor, anlamaz onlar" diyenler ya da kendileri oradayken "o adam buraya giremez" diyerek sözde krallığını inşa edenler! Her transfer döneminde ortaya çıkıp transferde o oyuncuya bu kadar yazalım, bu çok iyi oyuncu, buna bu kadar verelim diye bin bir takla atan ulemalar! Her iyi çıkan oyuncuyu kendine mal edip hataları pas geçenler hiç biriniz Elazığlı değildiniz! Menfaatiniz olmasa bir daha da Elazığ’a gelmeyeceksiniz. her şeyi kendiniz yapmış gibi böbürlenip paraları hortumladınız ya söz de MENAJER, CEO, SPORTİF DİREKTÖR, GENEL MENAJER, SÖZDE DANIŞMANLIK YAPANLAR bir kişinin yaptığı işi beşi bir yerde gibi beş’e bölenler! Elazığspor uçuruma sürükleniyor madem her başarı sizinle geldi bu memlekete, haydi şimdi gelip kurtarsanıza ne bekliyorsunuz. Söyleyin şimdi neredesiniz ?

Yazımın başında yazdığım büyüklerim, aileleri, yakınları, eşleri dostları hepsi Elazığ’da. Kötü gün dostları Elazığ’da neden mi çünkü onlar ithal değil Elazığ’ın öz çocukları cefayı kendileri çekip sefadan yoksun kalanlar gün cefa çekme günü tekrar onlar tasalanır tasanla derdinle onlar dertlenir. Gakgoş’um armanısını layık olmadığın yere düşürmemek içinde onlar çabalar durur söz de kahramanlar da hâlâ kulüpte ithal görev yapanlarda günü kurtarmak göz boyamak için yalandan çareler arar.Kendi masallarına kendilerini kahraman yaparlar! Keşke Mevcut yönetimde dışa bu kadar bağımlı olmasaydı da biz de o figüranları hiç tanımasaydık.

Artık kendi göbeğimizi kendimizin keseceği gün geldi, küslükleri, kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp bu takımın varlığı devam ettirmek için çabalamalıyız Allah yardımcımız olsun...

3110 kez okundu.
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yaz
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Yorumunuz
Doğrulama Kodu

Yorumlar
YAZARIN DİĞER YAZILARI -
Son Haberler
Gündemdekiler
Köşe Yazıları
Facebook Spor Maraton Sayfası
Twitter Spor Maraton Sayfası
Köşe Yazarları
Süper Lig Puan Durumu
Sıra
Takım
O
G
M
P
2
0
0
0
0
3
0
0
0
0
4
0
0
0
0
5
0
0
0
0
6
0
0
0
0
7
0
0
0
0
8
0
0
0
0
9
0
0
0
0
10
0
0
8
0
12
0
0
0
0
13
0
0
0
0
14
0
0
0
0
15
0
0
0
0
16
0
0
0
0
17
0
0
0
0
18
0
0
0
0
Canlı Sonuçlar

powered by macsonuclari.net
Çok Okunanlar
Facebook'ta Takip Et
Twitter'da Takip Et
Foto Galeri
Süpe Ligin Yıldızları Şimdi Neredeler?
30 Haziran 20172043 kez görüntülendi
Ricardo Quaresma ve Mario Gomez'in Lisansları Hazır!
14 Temmuz 20155406 kez görüntülendi
Dünya Futbolundaki Renkli Kaleciler!
02 Mart 20154492 kez görüntülendi
Video Galeri
Candan'dan Elazığspor Yaşasın Mesajı
05 Ocak 2019695 kez izlendi
Futbol Sadece Futbol Değildir!
13 Ekim 20171697 kez izlendi
Brezilyalı'dan Yepyeni Bir Çalım Türü!
27 Mayıs 20153363 kez izlendi